Marquardt Software Embeded Workshop

2019-11-11 0 comments QEUg @ PXq

Marquardt impreuna cu Asociatia BIT va invita sa participati marti, 12.11.2019, la ora 14:00 in sala IE101 la prezentarea evenimentului.

LOL Contest Schedule

2019-11-07 0 comments QEUg @ PXq

Buna!

Au fost create bracket-urile pentru concursul de LoL, care va avea loc sâmbătă 9.11.2019. Meciurile au fost create random. Ora de inceput se gaseste in tabelul cu bracket-uri. Echipele sunt rugate sa ajunga putin mai devreme pentru a-si instala perifericele permise (mouse, mousepad, tastatura sau casti), atat cei de la ora 10, cat si cei de la ora 11. Participantii de la ora 11 pot veni si ca spectatori daca doresc. Prepare yourself!!!

ViSMA: Chess Tournament

2019-11-06 0 comments QEUg @ PXq

Avem placerea de a va invita sa participati la prima editie a Turneului de Sah organizat intern de catre Visma ce va avea loc pe data de 22 noiembrie incepand cu ora 16:30. La concurs au posibilitatea de a participa si profesorii si studentii de la Facultatea de Inginerie.

Locatia evenimentului: Sediul Visma, sala de mese de la parter.

Pentru o mai buna organizare avem rugamintea sa completati formularul de inscriere aici, pana in data de 18.11.2019.

Metodologia jocului:

Sistem de joc: 6 runde, sistem elvetian

16:30 – 16:45 : Sedinta tehnica
16:45: Start runde

Ritm de joc: 15 minute/ jucator
Criterii de departajare: rezultatul partidei directe; baraj

*In programul rundelor pot surveni modificari, in functie de numarul de participanti.

Premii:

Locul 1: Trofeul Visma la SAH + Medalie + Diploma
Locul 2: Medalie + Diploma
Locul 3: Medalie + Diploma

Persoane de contact:
Metodologia jocului: @Camelia Tatu – [email protected]
Organizare: @Ioana Stoica – [email protected]

Wenglor Students Software Challenge 2019 coming soon!

2019-10-28 0 comments QEUg @ PXq

Info here.

More coming soon!

3D Printing Training

2019-10-13 0 comments QEUg @ PXq

BIT Hardware-HUB

18 Oct

Asociatia-BIT impreuna cu Wenglor va invita sa participati la prima activitate BIT Hardware-Hub din acest an universitar.

Vineri va avea loc un training de Printing 3D sustinut de Diana Iamandi-Gido in Laboratorul Wenglor. Acesta se afla la etajul 4 al Facultatii de Inginerie, vis-a-vis de sediul asociatiei BIT. Activitatea se va desfasura in grupe de cate 5 persoane. Daca sunt mai multi inscrisi, acestia vor fi selectati, iar ceilalti vor avea sansa de a participa la o editie urmatoare.

JOIN NOW

Pentru mai multe intrebari, nu ezitati sa ne contactati pe email sau pe Facebook-ul asociatiei BIT.

Va asteptam cu drag.

Game Devs Team Recruit!!

2019-05-21 0 comments QEUg @ PXq

Get ready to join the Gave Dev Team!

Get the opportunity to learn with us how to make awesome games!

Participate with your own ideas and be part of our team.

JOIN HERE

Locatie: Facultatea de Inginerie ULBS

Inscriere disponibila pana in data de : 30.05.2019.

Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ne contactati!

LOL Students Championship

2019-04-19 0 comments QEUg @ PXq

LEAGUE OF LEGENDS!

STUDENTS CHAMPIONSHIP

20.04.2019

Cei inscrisi sunt asteptati maine in data de 20 Aprilie in laboratoarele VISMA (320,321).

Distributia echipelor s-a facut in functie de diviziipentru a avea un joc cat mai egal.

Gamers don’t die, they respawn!

Multa Bafta!

Concurs videografic: Împărtășește viziunea ta Visma

2016-07-14 5 comments QEUg @ PXq

Asociația BIT și Visma vă invită să participați la Concursul:

ÎMPĂRTĂȘEȘTE VIZIUNEA TA VISMA!

15.03.19 -31.05.2019

Visma Software România împreună cu Asociația BIT de la Universitatea “Lucian Blaga” lansează concursul de spoturi video “Împărtășește viziunea ta Visma!” Destinat studenților de la Universitatea “Lucian Blaga”.

Concurenții au ocazia de a realiza un material video care să prezinte viziunea lor despre Visma Software România creând materiale video despre clădire, angajați și felul în care valorile și misiunile companiei sunt integrate zi de zi.

Participarea la acest concurs va fi o ocazie de implicare activă și de confruntare a studenților cu provocările actuale legate de alegerea companiei potrivite în care să își desfășoare activitatea după terminarea studiilor, punând accent fie pe mediul de lucru, proactivitatea angajaților, libertatea de exprimare sau poate tehnologiile folosite.

Înscrierea se face foarte simplu, pe site-ul Asociației BIT, https://asociatiabit.ro, secțiunea Evenimente: Împărtășește viziunea ta Visma!”  urmând pașii din Regulamentul de Concurs.

Multa Bafta!