BiT Photography Challenge

May 07, 2020

BiT Photography Challenge

Asociatia BIT te invita sa participi la BiT Photography Challenge.

TEMA SAPTAMANII: MOV

1.Perioada de desfasurare:

Prima tema va fii anuntata incepand din data de 23.04.2020. Urmatoarele teme vor fii anuntate la interval de o saptamana. Persoanele din juriu vor participa la randul lor cu  fotografii pentru fiecare tema.

2.Cine poate participa?

Oricine. Nu exista limitari! Se poate folosi orice aparat cu o camera de fotografiat (camera,telefon,webcam).

3.Cum participi?

Trebuie să ai cont de Instagram,daca nu ai iti poti crea aici: https://www.instagram.com/accounts/emailsignup/  După ce te-ai logat în contul tău, poți posta fotografiile pe profilul tau folosind:  #bitphotochallenge. In cazul in care nu doresti sa postezi pe contul tau de instagram,ne poti trimite fotografiile tale la: [email protected]  Participarea în cadrul concursului este gratuită si nu exista premii!

4.Numărul fotografiilor ce pot fi înscrise în concurs

Participanții pot propune maxim 3 fotografii pentru fiecare categorie în parte.

5.Ce fotografii sunt acceptate în concurs

– fotografii care se încadrează în tema saptamanii;

– fotografii care au fost realizate în perioada: din ziua in care a fost anuntata tema saptamanii pana in ziua in care va fii anuntata urmatoarea tema.

6.Ce fotografii NU sunt acceptate în concurs:

– NU se acceptă fotografii care conțin watermark (logo-uri sau înscrisuri);

– NU se acceptă fotografii care au ramă (bordere);

– NU se acceptă fotografii care au filtre de instagram sau filtre prestabilite;

– NU se acceptă fotografii nominalizate sau premiate deja la edițiile anterioare ale unor concursuri;

– aceeași fotografie NU poate fi propusă pentru mai multe categorii din concurs;

– Se accepta pana la 3 versiuni ale unei fotografii;

– NU se acceptă materiale cu conținut obscen, defăimător, inadecvat sau explicit sexual;

7.Alte lucruri importante de știut:

Înscriindu-te în concurs, îți dai acordul de a respecta toate regulile menționate în regulament.  Garantezi că toate materialele propuse au fost realizate de tine și îți aparțin în totalitate drepturile de autor asupra lor. Ne asumăm dreptul de a respinge în orice moment, materialele care nu respectă regulile menționate în regulament. Participanții la concurs sunt de acord cu faptul că materialele propuse pot fi utilizate ulterior de Asociatia BIT. În cazul în care într-o categorie de concurs nu vor fi nominalizate suficiente fotografii, ne rezervăm dreptul de a anula tematica din saptamana respectivă.

Asociatia BIT își rezervă dreptul de a modifica regulamentul concursului în orice moment,cu o notificare prealabilă.

P.S Daca aveti conturile de instagram private, chiar daca folositi #bitphotochallenge acestea nu o sa poata fii vizibile. Daca nu doriti sa va faceti conturile publice puteti trimite pozele pe email.