Concurs Videografic:“Împărtăşeşte viziunea ta Visma!”

May 31, 2019

Concurs Videografic:“Împărtăşeşte viziunea ta Visma!”

Visma Software

Visma Software România împreună cu Asociația BIT lansează concursul de spoturi video “Împărtăşeşte viziunea ta Visma!” destinat studenților de la Universitatea “Lucian Blaga”.

Concurenții au ocazia să realizeze un material video care să prezinte viziunea lor despre Visma Software România creând materiale video despre clădire, angajați și felul în care sunt integrate valorile și misiunile companiei zi de zi.

Înscrierea se face foarte simplu, urmând pașii din Regulamentul de Concurs

După confirmarea înscrierii în concurs, ai timp până pe 31.05.2019 să trimiți pe adresa de email [email protected] următoarele documente:

Acordul de Transfer al drepturilor de autor *
Acord de utilizare a imaginilor unor persoane (dacă este cazul)*
-Materialul video** (în format mp4, .mov, .avi sau .wmv;

*Documentele le poti descarca de mai sus.
*nu se acceptă link-uri către YouTube sau alte site-uri, DVD-uri etc

Criteriile de evaluare sunt următoarele:
– Coerența între video și tema concursului
– Claritate în comunicarea mesajului
– Impactul mesajului (capacitatea de a emoționa și a îndemna la acțiune)
– Ineditul situației descrise
– Abordarea inovativă
– Creativitate
– Amuzament

Realizatorul video-ului care va fi declarat câștigător va fi premiat cu:

O camera GoPro HERO7, White Edition

Câștigătorul concursului va fi decis prin jurizare și anunțat public pe pagină de facebook a Asociației BIT în data de ——-

Premiul se va înmâna personal câștigătorului de către Președintele Asociația BIT la sediul Visma Software SRL din Stradă Ștrandului 2B pe baza unui proces verbal de predare-primire în dată de 07.06.2019.

La finalul concursului vom organiza o seară de short-video la sediul firmei, în care vom prezența toate video-urile înscrise în concurs. La acest eveniment vor fi invitați toți participanții și angajații companiei. Detaliile legate de eveniment vor fi transmise pe email după finalizarea concursului și premierea câștigătorului.

Mult Succes!